The link was sent to your email.

We were unable send the link to your email. Please check your email.

Missing captcha code. Please check whether your browser is not blocking reCAPTCHA.

Invalid captcha code. Please try again.

Online Help

GEO5

Tree
Settings
Product:
Program:
Language:

Analiza obciążeń

Ramka "Analiza" pozwala na wyznaczenie ostatecznego obciążenia w kierunku pionowym, ostatecznego obciążenia oddziałującego na pierścienie usztywniające lub oddziałującego na zdefiniowanej głębokości (w przypadku szybów bez pierścieni usztywniających). Program wyznacza wszystkie obciążenia częściowe, przemnaża je przez odpowiednie współczynniki częściowe i wyświetla na ekranie ostateczne/wynikowe obciążenie.

Wyznaczone, równomierne parcie gruntu może być modyfikowane (zgodnie z normami DIN lub SNIP) poprzez zastosowanie współczynnika redukcyjnego, w taki sposób, że pierwotnie "kołowe" obciążenie zmienia się w "eliptyczne". Istnieje także możliwość określenia sposobu modyfikacji (zwiększać i zmniejszać obciążenie lub tylko zmniejszać obciążenie) oraz wartości współczynnika redukcji (wartość zalecana współczynnika wynosi 25 %).

Wyznaczone obciążenie stanowi dane wejściowe do wyznaczania sił wewnętrznych w ramce "Wymiarowanie". Program automatycznie wyznacza obciążenia oddziałujące na wszystkie pierścienie usztywniające lub na zdefiniowanych głębokościach (szyb bez pierścieni usztywniających).

Istnieje możliwość przeprowadzenia dowolnej liczby analiz w każdym zadaniu. Jest to bardzo przydatne w celu określenia różnych kombinacji przypadków obciążenia - które mogą być następnie wykorzystane przy wymiarowaniu konstrukcji w ramce "Wymiarowanie".

Wygląd ramki różni się w zależności od wybranej metody analizy:

Wyniki analizy wyświetlane są na pulpicie i odpowiednio natychmiast modyfikowane przy dowolnej zmianie danych lub ustawień. Wizualizację wyników można skonfigurować w ramce "Konfiguracja rysunku".

Ramka"Analiza"

Try GEO5 software yourself.
For free, without analysis restrictions.