GEO5 Software

Online Help

Tree
Settings
Program:
Language:

Šablony

Rám "Šablony" je určen k práci s geologickou dokumentací. Tento rám je dostupný uživatelům se zakoupeným modulem "Dokumentace".

Šablony definují geologickou dokumentaci, kterou program poskytuje. Šablona každé zkoušky obsahuje:

Jednotlivé šablony jsou součástí tzv. sady šablon.

Práce se sadami šablon je prakticky stejná jako práce s nastavením norem v rámech "Nastavení" u ostatních problémů GEO5.

Rám "Šablony"

Po zaškrtnutí možnosti "Zadávat data IFC" se zobrazí tlačítko "Šablony dat IFC", pomocí kterého můžeme v úloze definovat a zadávat uživatelská IFC data.

Tlačítko "Vybrat sadu šablon" slouží k volbě již vytvořené Šablony ze "Seznamu sad šablon dat zkoušek".

Tlačítko "Správce šablon" otevře dialogové okno "Správce šablon dat zkoušek", ve kterém lze prohlížet a upravovat jednotlivé sady šablon. Také se zde určuje, které sady budou viditelné v "Seznamu sad šablon zkoušek". Ve "Správci šablon" lze také sady šablon exportovat a importovat.

Program jednak obsahuje předdefinované základní Sady šablon, ale umožňuje i vytvářet uživatelské Sady šablon. Tlačítkem "Upravit kopii aktuální sady šablon a přidat ji do správce" otevřeme dialogové okno s kopií aktuální sady šablon, kterou můžeme dále upravovat. Vytvořená sada se následně zařadí do "Správce šablon dat zkoušek".

Tlačítko "Vytvořit lokální sadu šablon" umožňuje rychlou prohlídku a editaci aktuální sady šablon. Pokud se nějaký údaj změní, změní se název sady na "Lokální pro aktuální úlohu". Program dále pracuje s touto lokální sadou šablon. Pokud se rozhodneme, že je tato sada vhodná i pro další úlohy, přidáme ji do "Správce šablon" tlačítkem "Přidat do správce".

Try GEO5 software for free.