The link was sent to your email.

We were unable send the link to your email. Please check your email.

Missing captcha code. Please check whether your browser is not blocking reCAPTCHA.

Invalid captcha code. Please try again.

GEO5 Software

Online Help

Tree
Settings
Program:
Language:

Sondy

Sondy jsou (vždy svislé) profily, které charakterizují geologický profil v daném bodě.

Sondy mohou mít (podle způsobu vzniku) různý status:

  • Původní sonda - vzniká automaticky ze Zemních profilů. Původní sondy nelze smazat - vždy se obnoví podle příslušného zemního profilu.
  • Změněná sonda - vzniká editací Původní sondy
  • Nová sonda vzniká zadáním pomocí tlačítek "Přidat graficky", "Přidat textově". Používá se především na finální úpravy modelu.

Jedna ze sond je vždy určena jako řídící sonda, která určuje počet a pořadí vrstev zemin ve vytvářeném geologickém modelu. Vrstvy řídící sondy jsou zobrazeny v tabulce vrstev.

Při modelování pomocí geologických řezů lze model vytvořit bez zapojení ostatních sond pouze s jedinou aktivní řídící sondou.

Sondy obsažené v IG řezech jsou zohledněny již ve vytvořených rozhraních - jsou popsány jako "nekompatibilní, v IG řezu".

Sondy, které nejsou součástí IG řezů a nejsou kompatibilní, jsou popsány jako "nekompatibilní" červeným písmem - tyto sondy by měly být upraveny na kompatibilní a zapojeny tak do výpočtu.

Při generování modelu podloží pouze ze sond je nutné jednotlivé sondy upravit tak, aby byly kompatibilní s řídící sondou. Nekompatibilní sondy jsou popsány jako "nekompatibilní" červeným písmem a nejsou zahrnuty do vytvářeného modelu.

Model je generován pouze z aktivních sond. Aktivní sonda musí být vždy kompatibilní s řídící sondou.

Try GEO5 software for free.